Testament i spadek

Kancelarie adwokackie specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, jest to zarówno prawo gospodarcze, handlowe, podatkowe, administracyjne, jak też cywilne. Warto być świadomym zatem o tym, że o ile mamy wątpliwości natury prawnej, musimy zgłosić się do adwokata, na przykład takiego jak prawnik kielce sprawy spadkowe, który w sposób kompleksowy podejdzie do naszych problemów związanych z dziedziczeniem ustawowym czy również testamentowym.
Kwestie powiązane z prawem spadkowym – fachowa pomoc
Nie ulega wątpliwości, że taka profesjonalna pomocy przyda nam się w sytuacji trudności związanych z prawem spadkowym, a więc np instytucją dziedziczenia czy także instytucją zachowku.

Do roszczenia o zapłatę zachowku mają prawo osoby, które zaliczane są do tak zwanych spadkobierców ustawowych, którzy zostali pominięci w zapisach spadkodawcy w testamencie. Warto wspomnieć także o tym, że adwokat kielce prawo spadkowe zajmuje się nie tylko reprezentowanie klienta przed sądami i urzędami, niemniej jednak także fachowym wsparciem prawnym. Takie doradztwo prawne może dotyczyć na przykład nieważności testamentu, czy też nabycia spadku, podziału spadku czy dziedziczenia ustawowego lub testamentowego. Przy tym, kancelaria adwokacka kielce sprawy spadkowe podejmuje się też prowadzenia postępowań nieprocesowych oraz procesowych związanych z prawem spadkowym. Są to przykładowo sprawy dotyczące wyjawienie przedmiotów spadkowych, jak także związane z ustanowieniem kuratora spadku czy ogłoszeniem testamentu. Część spraw dotyczy również zabezpieczenia spadku.

Więcej: prawnik kielce sprawy spadkowe.