Czym jest komora normobaryczna

Komora normobaryczna to terapia, która zapewnia doskonałe parametry powietrza dla organizmu. Oprócz promowania długowieczności, może ona pomóc organizmowi w utrzymaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Pacjent po prostu siedzi w komorze normobarycznej, dzięki czemu tlen dociera do w zasadzie wszystkich komórek jego ciała.

Komora pomagoraz stymulować wzrost nowych naczyń krwionośnych i poprawia dostarczanie składników odżywczych do odległych komórek. Dotlenienie komórek nerwowych może także pomóc w zmniejszeniu objawów stanów depresyjnych.
Normobaria Łódź stosuje specjalny, opatentowany system biostymulacji do stymulowania procesów regeneracyjnych organizmu. Proces ten może w ogromnym stopniu zmniejszyć objawy choroby, w tym duszności, a także poprawić sposób oddychania. Wielu pacjentów zgłasza, że czuje się całkiem dobrze natychmiast po sesji. Nie muszą oni już przyjmować leków, by wrócić do pełni zdrowia. Korzyści płynące z terapii są daleko idące i warte swojej ceny.
Efekty tlenoterapii hiperbarycznej nie są natychmiastowe. Zaleca się stosowanie normobarii przez kilka dni. W tym przypadku komora hiperbaryczna rozpuszcza pęcherzyki azotu, dostarczając tlen do niedokrwionej tkanki mózgowej.
Korzyści płynące z terapii w komorze normobarycznej mogą pomóc Ci wyglądać szczuplej. Dzięki tej terapii można zredukować cellulit i choroby skóry, oraz poprawić metabolizm. Komora pomaga także w terapii po covid 19. Przed skorzystaniem z tej terapii powinno się zaznajomić się z korzyściami i zagrożeniami związanymi z tlenoterapią hiperbaryczną. Na 12 godzin przed sesją powinno się unikać spożywania alkoholu albo innych leków.

Źródło informacji: normobaria Łódź.