Obsługa zamówień w sklepie

Kiedy posiadamy własny sklep, należy wybrać dla niego adekwatny sprzęt, który będzie ułatwiał nam sprzedaż i obsługę klientów. Kluczowym narzędziem jaki powinniśmy mieć jest kasa fiskalna.

Dzięki niej możemy dokumentować obrót towarem na cele rozliczeń z organami podatkowymi, drukować klientom paragony i tak dalej. Jednakże kasa to nie wszystko. Nie pozwoli nam ona przyjmować płatności kartami od klientów, ani nie da żadnych bardziej wykwintnych funkcji. Na szczęście na rynku można odnaleźć bardzo ciekawy program sprzedażowy do sklepu. Wybór jest szeroki, niemniej cokolwiek byśmy nie kupili, na pewno zauważymy dość znaczna poprawę w obsłudze klientów. Tego typu systemy posiadają już zintegrowane wiele usług, które będą dla nas bardzo pomocne przy sprzedawaniu klientom towaru. Systemy pos posiadają zintegrowany kontroler płatności elektronicznych, a więc odpowiednią jednostkę sterującą, terminal do obsługi kart zarówno zbliżeniowych jak i zwykłych, , a ponadto cały niezbędne oprogramowanie wpisane w komputer.
To jednak nie wszystkie zalety. Oprogramowanie pos to przede wszystkim wielkie ułatwienie w dokumentacji procesu dystrybucji, a zatem możliwość przedkładania o wiele bardziej przejrzystych i zrozumiałych deklaracji przed organami podatkowymi. Dzięki temu rozliczenia ze skarbówką będą przebiegały o kilka sprawniej i szybciej niż dotychczas. Z całą pewnością systemy te umożliwiają utworzenie specjalnych kont dostępowych dla całej obsługi sklepu, jeżeli już zatrudniamy więcej niż jednego kasjera. Program do dystrybucji detalicznej wymaga podania adekwatnego hasła, które ustalamy indywidualnie dla każdego pracownika. Dzięki temu wiemy w późniejszym czasie kto ile sprzedał, jakie sumy pobierał, jakie produkty najczęściej sprzedawał i tak dalej. Nie da się ukryć, że jeśli woli się mieć przyszłościowy i szybko rozwijający się punkt handlowy, posiadanie systemu pos jest prawie że obowiązkiem. Czasy kiedy wystarczała sama kasa fiskalna, a klienci płacili jedynie gotówką, już dawno minęły. Tak zatem weźmy wszystkie te argumenty pod uwagę i wybierzmy adekwatny system dystrybucji dla nas.
Więcej: program sprzedażowy do sklepu.