Turystyka w naszym kraju

W większości przypadków wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są też wyjątkowo interesujące miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Sporo miejsc odwiedzanych jest przez turystów z zagranicy.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto skorzystać i ujrzeć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy interesujące miejsca na weekend. Dzięki takim niezbyt długim, ale bardzo dobrze zaplanowanym wypadom, możemy ujrzeć rzeczywiście ciekawe zabytki, niemniej jednak również miejsca ciekawe przyrodniczo. W wielu sytuacjach zapominamy, że przykładowo. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest wszak zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, ale także niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny wyjątkowy przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który każdy Polak powinien odwiedzić, to bez wątpienia krakowski Wawel. Znakomita architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to wyłącznie niewielka próbka tego, co można spostrzec w Polsce. Wystarczy tylko świetnie zaplanować weekendy, aby poznać miejsca zupełnie nadzwyczajne.
Więcej informacji: ciekawe miejsca w Polsce.