Wypożyczalnia samochodów – czym kierować się wybierając fachowców?

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, dla każdej osoby poszkodowanej w wypadku samochodowym trzeba się auto zastępcze. W obecnych czasach samochód osobowy stał się nieodzownym elementem naszej codzienności, dlatego nie należy już udowadniać potrzeby używania auta. O ile wasz samochód osobowy nadaje się tylko do kasacji albo spędzi następnych kilkanaście dni w warsztacie samochodowym, to zdecydowanie warto postarać się jak najszybciej o samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy bez najmniejszego problemu zostanie wam wypożyczony gdy wyłącznie pokażecie spisane oświadczenie i protokół z wypadku samochodowego. Nie będziecie musieli ponosić żadnych kosztów wypożyczenia samochodu osobowego, gdyż wszystkie koszty zostaną naliczone na konto danego zakładu ubezpieczeń społecznych.
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza nie tylko was, ale również wasze mienie. Auto z OC jest jednym z elementów ułatwiających dla was szybki powrót do życia sprzed wypadku samochodowego. W tej sytuacji jesteście stroną poszkodowaną, więc zakład ubezpieczeń społecznych powinien jak najszybciej zwrócić wam wszystkie koszy leczenia , a dodatkowo przywrócenia waszego samochodu osobowego do stanu sprzed wypadku. Powinno się wam się również auto zastępcze, niemniej jednak tylko na okres naprawy waszego samochodu osobowego. Wraz z dniem odebrania swojego samochody z warsztatu samochodowego, powinniście oddać auto zastępcze. Kolejne dni zwłoki będą niestety liczone na wasz rachunek i zakład ubezpieczeń nie wypłaci wam za nie środków majątkowych.
Zobacz: wypożyczalnia aut siedlce.