Sprowadzamy samochody z Anglii

O północy 31 stycznia 2020 Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Brexit sprawił zmiany w zasadach importu aut z Anglii, proces ten natomiast cały czas jest możliwy. Dodatkowe formalności, które ukazały się w związku nową sytuacją prawną częściej skłaniają nabywców do korzystania z usług firm pośredniczących w tych transakcjach, gdyż ich doświadczenie gwarantuje powodzenie i pomyślny finał przedsięwzięcia.

O czym jednakże powinno się pamiętać gdy wymarzony samochód z Anglii dotrze do Polski i będziemy chcieli zarejestrować go w naszym kraju? Kilka lat temu zniesiono przepis nakazujący modyfikację położenia kierownicy i jej ponowny montaż po lewej stronie. To bardzo duże ułatwienie, które znacznie redukuje koszty adaptacji samochodu do polskich warunków. Do obowiązkowych przeróbek trzeba jednak wymiana prędkościomierza, który w oryginale odmierza brytyjskie mile. Poprawić powinno się również przednie reflektory, aby w trakcie jazdy lepiej widoczna była prawa strona drogi. Przekształceń ulec musi też umiejscowienie światła przeciwmgłowego, które będzie musiało wyszukać się po lewej stronie. Nie można też zapomnieć o wymienieniu wkładów w lusterkach zewnętrznych, co wiąże się z dostosowaniem auta z Wielkiej Brytanii do ruchu prawostronnego.
Zdecydowanym liderem wśród państw z których Mieszkańcy polski importują używane samochody są Niemcy. Samochodu, które docierają do nas z wysp to przede wszystkim modele produkcji niemieckiej, rzadziej francuskie i te pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Do najpopularniejszych brytyjskich marek powinno się w Polsce Land Rover, którym jeździł sam James Bond.

Sprawdź tutaj: samochody z anglii.