Sprzęt dla niepełnosprawnych

Urządzenia wspomagające dla osób niepełnosprawnych to produkty, które są wytwarzane wyłącznie w celu łagodzenia trwałego upośledzenia fizycznego lub psychicznego. Może to być przykładowo. wózek inwalidzki lub chodzik.

Pacjenci o ograniczonej sprawności ruchowej mogą potrzebować pomocy w przeniesieniu.
Przenoszenie osoby niepełnosprawnej to technika oparta na naturalnym wzorcu ruchu. Pacjent jest aktywowany na tyle, na ile to możliwe. Dzięki zastosowaniu podnośników osobowych obciążenie osoby pomagającej jest zredukowane do minimum. Aby uniknąć obrażeń personelu pielęgniarskiego i opiekunów, trzeba skorzystać z pomocy urządzeń takich jak podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe. Sprzęt dla osób niepełnosprawnych w ogromnym stopniu łagodzi wytrzymałe skutki niepełnosprawności oraz ułatwia życie codzienne.
Łazienka to jedna z najważniejszych przestrzeni, w których bezpieczeństwo musi być zachowane. Dla osoby niepełnosprawnej albo osoby starszej o ograniczonej mobilności, łazienka może być jednym z największych wyzwań. W pewnych przypadkach wystarczy zamontować podwyższenie do toalety, krzesło do siedzenia lub uchwyt jako zabezpieczenie ściany, ażeby łazienka była wyposażona stosownie dla niepełnosprawnego. Dzięki wózkom toaletowo – prysznicowym można zabezpieczyć się w trakcie korzystania z prysznica. Wózki można umieścić w dostosowanej kabinie prysznicowej, ale ważne jest, by wybrać model, który jest mobilny i nie wymaga instalacji. Stateczne krzesło prysznicowe i toaletowe, które jest łatwe i bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i osoby pomagającej i stanowi wartościowy sprzęt w życiu powszechnym.

Więcej informacji: wózki toaletowo prysznicowe.