Apteczka w domu i w biurze

Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą odnaleźć się także leki, których jej posiadacz potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę zawsze zawiera środki, które w stanach obniżonego albo podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. Jeżeli już posiada się małe dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny wyszukać się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być również komponowana apteczka na wyprawa. W takiej na pewno powinny znaleźć się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować również środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto posiada z niej skorzystać i w dokąd odbywa się dany podróż. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia w trakcie wypadów zagranicznych. Wtedy zawsze należałoby mieć ze sobą leki, które przyjmuje się na nieustająco i takie na wszelki wypadek. Podobne nie w każdej chwili uda się dostać za granica, zatem dużo lepiej jest posiadać własne prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być wykonane z plastik lub tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia swoje zadanie.
Źródło: apteczki przemysłowe.