Pozycjonujemy z katalogiem SEO

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niedługim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog witryn internetowych może rządzić się swoimi regułami, warto zatem zacząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli już charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie zatem procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog witryn internetowych. Sporo z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga natomiast umieszczenia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana witryna internetowa znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze wszystkim osobom odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego posiadacza tej strony. Właściwym rozwiązaniem są wtedy darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takiej sytuacji katalogi zarabiają wyłącznie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby właściwie każdy katalog stron www, do którego dodają swoją stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi także o to, aby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z kluczowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Warto sprawdzić: bezpłatne katalogi www.