Czym są sztuczne rzęsy

Pomimo iż sztuczne rzęsy są bardzo popularne i coraz więcej kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, widujemy w takich rzeczach, to należy sobie zdawać sprawę z tego, że są oczywiste przeciwwskazania do noszenia takich rzeczy głównie sztuczne rzęsy nie są dla kobiet, które są chore na trichotillomanię.
Ta choroba polega na notorycznym wyrywaniu w osobie włosków i jeżeli już dziewczyna będzie miała sztuczne rzęsy, to będzie je wyrywała razem z naturalnymi. Drugim przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju choroby oczu.

O ile cierpisz na zaćmę, jaskrę lub jakieś alergię oczną, to takie rzeczy absolutnie nie są dla ciebie wskazane. Ostrożnym należy być też wówczas, gdy wykazujesz nadwrażliwość na klej. Wówczas rzęsy na pasku albo przyklejane na stałe kępki mogą powodować reakcja alergiczną. Odczyn może się pojawić w tym samym momencie lub po kilku dniach. Jeżeli rzęsy będą nie dobrze przyklejone i będą zbyt mocno odbijały się w powiekę, to podczas odrastania może to powodować problemy z oczami. Może się tak stać także wówczas, gdy twoje oczy nie są przystosowane do noszenia sztucznych rzęs albo gdy nie utrzymujesz dobrego poziomu higieny. Niestety sztuczne rzęsy niełatwo jest utrzymać w czystości i mogą się mnożyć tam bakterie oraz drożdżaki i grzyby. Może również dojść do na mnożenia się pasożytów. Wówczas oczy zaczynają puchnąć i wyglądają dziwnie, jakbyś płakała. To 1-szy sygnał do tego, że powinno się bardzo szybko takie rzęsy zdjąć i przemyć oczy specjalnym preparatem a w przyszłości stosować krople do zaczerwienionych i spuchnięty oczu.
Zobacz: rzęsy na pasku.