Pomoc prawna – ulgi podatkowe

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnych dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego oraz podatkowego. O ile zatem mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do prawnika o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Głównie powinno się wyraźnie zaznaczyć, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak też biznesowym, czyli przedsiębiorstwom a także spółkom.

Jest to w głównej mierze obsługa prawna dotycząca analizy a także weryfikacji dokumentacji firmowej. A przy tym, adwokaci odpowiadają też za zakładanie spółek poznań. Warto pamiętać, że fachowa pomoc prawna jest także niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak także przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak też sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta również przed urzędem skarbowym. Dodatkowo, adwokaci, którzy specjalizują się w prawie podatkowym, oferują nie tylko i wyłącznie doradztwo, niemniej jednak także występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, w głównej mierze takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w przypadku działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba natomiast pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Więcej informacji: ulga ip box.