Jeśli lubisz czytać książki

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi natomiast ogromny wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, ażeby zapoznać się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i sporo, wiele innych rodzajów książek, sprawia, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie szukać wskazówek i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się niezwykle i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych lub charakter o tematyce life style, natomiast jest też sporo osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog literacki to miejsce, gdzie możemy odnaleźć naprawdę dużo informacji z zakresu nowości , a oprócz tego polecanych pozycji. Co istotne autorzy zamieszczają też recenzje książek, więc dzięki temu mamy co najmniej jakiś podgląd na obecne propozycje wydawców.
Jak wyszukać blog tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią słowo w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy wyszukać prawdziwe perełki! Sprawdź jedynie, czy konkretny autor, by z całą pewnością śledzi bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać także blogów dostosowanych pod określony gatunek książek, natomiast autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Zobacz: Ursula K. Le Guin.