Pamiątkowe zdjęcia

Fotografowie dzisiaj bardzo w większości przypadków dostają zlecenia, gdzie poza zrobieniem określonych fotografii, klienci proszą ichniejszym, ażeby na ich bazie powstał oryginalny, pamiątkowy album ze zdjęciami. Nie s to albumy, gdzie wywołane przedtem zdjęcie jest wklejane.

Są to tak zwane fotoksiązki. Właściwie każdy fotograf, ażeby móc je przygotować, ma do dyspozycji specjalny program do tworzenia fotoalbumów. Dzięki niemu dobiera sobie układ poszczególnych fotografii w albumie. W ten sposób, zanim wybierze jego finalną wersję, może sprawdzić, jak będą wyglądały poszczególne pomysły.
Programy do fotoalbumów w ogromnej liczbie przypadków dostępne są też w sieci, bo wielu fotografów przygotowuje fotoalbumy, realizując zlecenia online. Wówczas dają oni do dyspozycji swoich klientów program do tworzenia fotoksiążki, który nie jest trudny w obsłudze. Osoby zainteresowane taką usługą wybierają sobie zdjęcia i dowolnie umieszczają je w albumie. Jeżeli już wybiorą jakiś dany układ, to taki zostaje wydrukowany. Często jest też tak, że klienci wyłącznie wybierają zdjęcia do fotoksiążki, a to, jaki jest ichniejszym układ, jest już decyzją fotografa. Program do fotoalbumów ma dzisiaj do dyspozycji właściwie każdy liczący się na rynku fotograf, bo takie pamiątkowe albumy tworzy się nie tylko z okazji ślubów. Coraz częściej zamawia się je jako pamiątki z chrztów, czy przyjęć komunijnych. Nierzadko fotoksiążki zamawia się jako prezenty na rocznice ślubów. Wówczas ich tematyką są te wydarzenia, które jubilaci mieli okazję razem przeżyć. Taki album to rewelacyjny pomysł na prezent na wiele okazji.
Źródło informacji: program do fotoalbumów.