Jak odstraszyć dziki?

Zdecydowanie dużym kłopotem dla gospodarstw rolnych czy ogrodów są wizyty szkodników, a więc zwierząt leśnych, które powodują znaczne straty w uprawach. Na szczęście na rynku dostępne są efektywne preparaty chemiczne, tj. odstraszacz na bobry, które imitują woń dzika czy także wilka, a tym samym odstraszają zwierzęta takie jak sarny czy również bobry.
Preparaty do odstraszania zwierząt leśnych – co trzeba mieć świadomość tego?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że takie preparaty, a więc repelent na dziki, jak także inne zwierzęta leśne, tj. sarny czy bobry, to preparat chemiczny całkowicie bezpieczny dla człowieka, jak też dla zwierząt.

W przeciwieństwie do innych preparatów tego typu imituje neutralny dla człowieka zapach wilka czy też niedźwiedzia. Dodatkowo, jest to produkt biodegradowalny a także ekologiczny, który posiada niezbędne atesty towarzystwa higienicznego. Warto mieć na uwadze także o tym, że odstraszacz na sarny odróżnia się szybkim działaniem, jak też wysoką skutecznością. Warto wspomnieć zatem o tym, że o ile nasze uprawy są regularnie odwiedzane na przykład przez sarny, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto zastosować ten preparat, by odstraszyć zwierzynę, która sprawia szkody a także straty w naszych uprawach. Preparat wyróżnia się też bardzo prostą aplikacją, ponieważ można go wylewać wprost na ziemię, jak też używać na palikach ogrodzenia, które zabezpieczą przykładowo określone uprawy. O ile więc chcemy pozbyć się problemu wizyt zwierząt leśnych, warto wziąć pod uwagę taki skuteczny preparat chemiczny.

Więcej: repelent na dziki.