Rośliny, które upiększą ogród – hortensje

Hortensja ogrodowa to przepiękny krzew ozdobny. Jest to oczywiście roślina dobrze znana każdemu pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, natomiast konieczne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może natrafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają własną przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do własnego ogrodu?
Wybór jest naprawdę spory i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi dosłownie 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, jednakże jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych albo półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym nieprosto ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty początkowo mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to genialny efekt, który przyciąga uwagę. Należy pamiętać, ażeby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną ciekawą odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga nawet 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń pięknymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Więcej: Hortensja piłkowana.