Najnowsze ogrzewanie podłogowe z frezowaniem

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym. Przede wszystkim system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, powoduje równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W przypadku kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Więc ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort termiczny. To jednak nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w przypadku kaloryferów obniża też poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozwiązaniem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto zatem poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym powinno się wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych. Nie trzeba więc skuwać całej posadzki, ażeby zainstalować rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu około dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany bardzo szybko. W sytuacji mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co najważniejsze, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie uwalnia się do wnętrza.
Więcej informacji na stronie: ogrzewanie podłogowe frezowane.